4, 5 i 6 klasa na wycieczce do Sandomierza

W dniach 6-7 czerwca odbyła się dwudniowa wycieczka klas 4-6 do Sandomierza. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania trasy muzealnej XVI- wiecznego zamku wraz ze zbrojownią, który był dawną siedzibą rodu Leszczyńskich. Następnie przejechaliśmy do Sandomierza, gdzie zwiedziliśmy miasto z przewodnikiem , m.in. Bramę Opatowską, Muzeum Ojca Mateusza, gdzie można było oglądnąć figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy przejściem trasą podziemną o długości 470 metrów. W drugim dniu zwiedziliśmy eko busikiem Kazimierz Dolny oraz spacerem udaliśmy się na Łysą Górę, szczyt o wysokości 594 m n.p.m w Górach Świętokrzyskich. Tam zwiedziliśmy Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz Krypty.