09.05- Dzień Europy

09.05.2019 obchodziliśmy Dzień Europy. W naszej szkole nie został on pominięty i uczniowie przygotowali kilka atrakcji związanych z tym świętem, które się bardzo podobały.

Prowadzącym był przewodniczący Kacper Siedlarz, ale oprócz niego nauczyciele oraz pan dyrektor sprawowali opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Ok. godziny 10:00 wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć prezentację krajów europejskich. Uczniowie z klas 4-8 i 3 gimnazjum, podzieleni na kilka grup, przygotowali stoiska, na których przedstawiali nam wybrane państwo w Europie. Na początku podawali oni przez mikrofon słuchaczom wstępne informacje. Kiedy już wszystkie stoiska się zaprezentowały, widzowie mogli podejść do każdego z nich.

Przygotowane były różne atrakcje: mogliśmy obejrzeć tańce ludowe, prezentację multimedialną, kolorowe flagi i stroje. Oprócz tego były także fiszki z informacjami, uczniowie przebrani w kolory narodowe krajów, a nawet poczęstunek potrawami tradycyjnymi. Każde ze stoisk miało do zaoferowania dużo informacji.

Wydarzenie było udane. Dzięki zajęciom niektórzy poczuli nawet atmosferę zbliżających się wakacji. Mogliśmy jednak wynieść naprawdę wiele wiedzy z pokazu oraz poszerzyć swoje horyzonty. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie obchody Dnia Europy w naszej szkole!