Świętujemy naszą niepodległość

W niedzielę 2 września nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Kamionki spotkali się na Czarnej Kępicy na uroczystości patriotycznej z okazji kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która była kolejnym elementem obchodów przypadającego na ten rok 100 - lecia odzyskania niepodległości.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Hieronim Kosiarski, wygłosił również piękną homilię na temat szacunku dla Ojczyzny. Po mszy uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod przewodnictwem p. Marii Ruśniak.

Do zgromadzonych przemówił również wójt gminy, p. Kazimierz Siedlarz.

Kolejną częścią świętowania były występy artystyczne solistów i zespołów.

Wspaniałą atrakcją był też pokaz kawalerii konnej - mogliśmy zobaczyć jak wyglądała i działała w akcji najważniejsza formacja wojskowa w przedwrześniowej Polski.

Niedzielna uroczystość jest wspaniałym przykładem jak można połączyć szacunek do Ojczyzny z dobrym spędzaniem wolnego czasu.

Organizatorom gratulujemy dobrego pomysłu, a uczestnikom występów i pokazu dziękujemy za szczere zaangażowanie.