Lekcja kreatywnego brudzenia

O czym może opowiadać obraz, jeśli tak naprawdę - nie wiadomo, co przedstawia?
Jak z trzech kolorów wyczarować całą tęczę?
Czego słuchał Piet Mondrian podczas malowania?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukiwały dzieci z Zerowki razem z wychowawczynią Renatą Homoncik oraz Katarzyną Homoncik - studentką Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na krakowskiej ASP.

W ramach cyklu innowacyjnych zajęć, łączących elementy muzyki, tańca i sztuk wizualnych, wspólnie wybraliśmy się w podróż do Nowego Jorku opowiedzianego przez Pieta Mondriana. Za pomocą animacji weszliśmy do wnętrza obrazu "Broadway Boogie Woogie". Następnie stworzyliśmy wielką mapę naszego 3-kolorowego miasta, które - w miarę spacerowania po wytyczonych "ulicach" - zaczęło nabierać wielu nowych barw. Wielu barw nabrały również uradowane dzieci, ale przecież nic tak dobrze nie bawi i uczy, jak odrobina kreatywnego brudzenia! :)